Jamelia Intermediate Table Lamp
Jamelia Intermediate Table Lamp is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
The table light adds classic Tiffany charm with soft colours and elegant detail. Here are the key features:
- Pretty Design: Subtle colours with amber glass beads.
- Handcrafted Shade: Tiffany style glass shade.
- Stylish Base: Satin black die cast base with ribbed stem.
- Easy Control: In-line on/off switch.
- Flexible Placement: 1.5 metre black cable.
- LED Compatible: Suitable with E14 LED lamps.
Share via
Get bulbs for your lamps
| Color | TiffanyStyle |
|---|---|
| Height(mm) | 365mm |
| Width/Diameter (mm) | 200mm |
| Width(Range) | 200-224 |
| Width(mm) | 200 |
| Diameter (mm) | |
| NETT PRODUCT WEIGHT (kg) | 1.3 Kg |
| Final Weight (kg) | 1.3 Kg |
| Guarantee | 2+1YR Extended |
| Bulb Type | 40W E14 golf (bulb not included) |
DELIVERY :
For Endon Products : If you order between Monday to Thursday before 3pm and you reside within UK, your order will be delivered next day .
If you order on a Friday , then your order will be delivered on Monday due to weekend.
For Searchlight Products : Your order will arrive within 2-3 working days.
( Please note bank holidays, or unforeseen events can sometimes affect fast delivery)
UK Mainland :
Free delivery on orders above £80
£7.95 for orders under £80
Northern Ireland :
Delivery time : 4-5 Working days
Cost : £18
For more info on delivery costs, click here
SAME DAY DISPATCH WITH FAST DELIVERY
