Lune Kangaroo Table Lamp Vintage Gold Paint & Matt Black
Lune Kangaroo Table Lamp Vintage Gold Paint & Matt Black is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Filled with personality this Kangaroo table light, finished in vintage gold paint, adds character to homes. Pair with a filament lamp for a modern look. .|High quality detailed resin figurine
Vintage gold finish
Matt black lamp holder detail
Inline on/off switch with 1.5 metre black fabric cable
Twin with E27 LED filament lamps for that unique 'on trend' look
Share via
Get bulbs for your lamps
| Color | Gold |
|---|---|
| Height(mm) | 465mm |
| Width/Diameter (mm) | 155mm |
| Width(Range) | 400-449 |
| Width(mm) | 400mm |
| Diameter (mm) | |
| NETT PRODUCT WEIGHT (kg) | 3.8 Kg |
| Final Weight (kg) | 1.7 |
| Guarantee | 2YR |
| Bulb Type | 10W LED E27 (bulb not included) |
DELIVERY :
For Endon Products : If you order between Monday to Thursday before 3pm and you reside within UK, your order will be delivered next day .
If you order on a Friday , then your order will be delivered on Monday due to weekend.
For Searchlight Products : Your order will arrive within 2-3 working days.
( Please note bank holidays, or unforeseen events can sometimes affect fast delivery)
UK Mainland :
Free delivery on orders above £80
£7.95 for orders under £80
Northern Ireland :
Delivery time : 4-5 Working days
Cost : £18
For more info on delivery costs, click here
SAME DAY DISPATCH WITH FAST DELIVERY









