Yonne Wall Light Matt Black w/ Grey Tinted Glass
Yonne Wall Light Matt Black w/ Grey Tinted Glass is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
This simple yet stylish wall light is inspired by art deco globe lights. The matt black curves combine with a single smoked mirror glass sphere which gently diffuses the light. Matching items are available. |Matt black painted metalwork
Beautiful smoked mirrored glass shade
On/off toggle switch
Perfect for use with E14 LED lamps
Share via
Get bulbs for your lamps
| Color | Black |
|---|---|
| Height(mm) | 290mm |
| Width(Range) | 150-174 |
| Width(mm) | 150mm |
| NETT PRODUCT WEIGHT (kg) | 1 Kg |
| Final Weight (kg) | 0.71 |
| projection (mm) | 200mm |
| Guarantee | 2+1YR Extended |
| Bulb Type | 7W LED E14 (bulb not included) |
DELIVERY :
For Endon Products : If you order between Monday to Thursday before 3pm and you reside within UK, your order will be delivered next day .
If you order on a Friday , then your order will be delivered on Monday due to weekend.
For Searchlight Products : Your order will arrive within 2-3 working days.
( Please note bank holidays, or unforeseen events can sometimes affect fast delivery)
UK Mainland :
Free delivery on orders above £80
£7.95 for orders under £80
Northern Ireland :
Delivery time : 4-5 Working days
Cost : £18
For more info on delivery costs, click here
SAME DAY DISPATCH WITH FAST DELIVERY







